Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Emil Juszczak z mistrzostwem Polski

Opublikowano 24.09.2018 18:57:00 Zaktualizowano 24.09.2018 18:59:50 jaca
1 2804

Po raz kolejny zawodnik Joniec Team Emil Juszczak wywalczył tytuł najlepszego ridera Super Enduro w Polsce. Zawodnik ze Słopnic ma za sobą bardzo udany sezon.

VI runda Mistrzostw Polski Super Enduro odbyła się w minioną sobotę na Stadionie Żużlowym w Łodzi. - Była to zarazem runda finałowa tegorocznych zmagań najlepszych polskich riderów w tej dyscyplinie - informuje Joniec Team. - Zawody cyklu Super Enduro po raz kolejny trafiły do Łodzi dzięki staraniom władz Łódzkiego Klubu Motorowego oraz Miejskiej Areny Kultury i Sportu, która zaangażowała się w organizację tej imprezy. Miejscem zmagań był nowy stadion dedykowany sportom motorowym. Dla uczestników rywalizacji zostało przygotowanych 13 zróżnicowanych przeszkód. Były wśród nich drewniane kłody i kołki, szpule energetyczne, pryzmy z opon oraz ziemne hopy.

Emil Juszczak, pomimo ciągłych problemów zdrowotnych związanych z kontuzją ręki, pojechał rewelacyjnie zdobywając pierwsze miejsce VI rundy. Emil zdobył także Grand Prix Łodzi i Puchar Prezydent Miasta Łodzi za zwycięstwo rundy.

Podsumowanie całego sezonu 2018 wskazało zawodnika Joniec Team, jako Mistrza Polski Super Enduro w klasie Open.

Źródło: Joniec Team