Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Cheerleaderki wywalczyły medale

Opublikowano 23.03.2019 06:01:00 pan
1 2870

Kamienica/Kielce. Złoty i dwa brązowe medale wywalczyły kamienickie cheerleaderki w XXII Mistrzostwach Polski Cheerleaders PSCh, które odbyły się w dniach 14 -17 marca w Kielcach.

Ponad dwa tysiące zawodniczek i zawodników z całej Polski rywalizowało na scenie Kieleckiego Teatru Tańca o tytuł Mistrza Polski Cheerleaders PSCh. Wspaniale zaprezentowały się na nich zawodniczki zespołu DIAMOND CHEER, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, zdobywając trzy medale.

Mistrzostwo Polski wywalczyła drużyna „Diamenciki” w kategorii all girl level 2 junior młodszy. Brązowe medale przywiozła z mistrzostw drużyna „Diamenty” występująca w kategorii all girl level 5 junior oraz zespół „Brylanty” w kategorii group stunt all girl senior level 6. Bliska wywalczenia medalu była drużyna „Szmaragdy”, która w kategorii group stunt all girl junior level 5 uplasowała się ostatecznie na czwartym miejscu.

Trenerem zespołu jest Mirosław Haczek - międzynarodowy instruktor tańca i trener cheerleadingu.

Organizatorami mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders oraz Kielecki Teatr Tańca.

(Źródło/fot.: UG Kamienica)